Що таке картка «Універсальна»?

Картка «Універсальна» – платіжна пластикова картка А-Банку, яка дає Вам можливість користуватися як власними грошима на картці, так і кредитними коштами банку. На цю картку Вам можуть перераховувати гроші Ваші родичі, знайомі або партнери.

Карткою «Універсальна» можна розраховуватися в торгових точках, здійснювати оплату в Інтернеті й терміналах самообслуговування, а також знімати готівку в будь-якій точці світу. Під час оплати за кордоном комісія за конвертацію коштів із валюти картки у валюту країни стягується відповідно до офіційного обмінного курсу банку на день купівлі. Можливість змінювати кредитний ліміт у будь-який зручний час на сайті limit.a-bank.com.ua

Ви можете звертатися з питаннями по картці «Універсальна» у будь-яке відділення, а не тільки в те, де Ви її отримали! Співробітники всіх відділень будуть Вам раді!

Замовте зараз

* Обов'язкові поля

Просте та безкоштовне оформлення

Процедура оформлення картки займе у Вас всього 15 хвилин.

Для отримання картки достатньо пред'явити паспорт та ІПН. Інші документи, такі як довідка з місця роботи, не є обов’язковими, але їх наявність може стати важливим фактором під час визначення кредитного ліміту.

10% річних на залишок власних коштів за карткою «Універсальна»

На картці «Універсальна» Ви можете зберігати власні гроші й одержувати додатковий дохід у розмірі 10% річних на залишок особистих коштів понад 100 грн. Для цього потрібно активувати депозитну функцію картки в «Інтернет-банку» або банкоматі.

Кредитний ліміт до 50 000 грн

Кредитний ліміт – це сума коштів, яку банк надає Вам у кредит. Розмір кредитного ліміту встановлюється кожному клієнту індивідуально. Надайте нам довідку про Ваші доходи, закордонний паспорт або документи, які підтверджують наявність майна, а також виписку по карті іншого банку, і Ваші шанси на збільшення кредитного ліміту зростуть!

Поточний розмір кредитного ліміту Ви можете дізнатися будь-яким зручним для Вас способом: у банкоматі, відділенні банку, системі «Інтернет-банку» або звернутись в онлайн чат.

Пільговий період - до 55 днів

У картки «Універсальна» А-Банку є пільговий період користування, під час якого Ви можете користуватися кредитними коштами безкоштовно. Це означає, що якщо Ви погасите кредит протягом пільгового періоду користування, Вам не доведеться платити за цим кредитом ніяких процентів за користування! У карток «Універсальна» пільговий період користування кредитом – до 55 днів. Це означає, щоб не платити проценти, Вам потрібно погасити заборгованість до 25 числа місяця (включно), наступного за тим, у якому Ви скористалися кредитом.

Щоб Ви не платили зайвої комісії, ми регулярно нагадуємо, коли потрібно внести платіж.

Ми попіклувалися про те, щоб Ви не забули вчасно здійснити платіж. Нагадування про суму обов’язкового платежу буде щомісяця надходити Вам у SMS-повідомленні на мобільний телефон та електронною поштою. Також суму обов’язкового платежу Ви можете дізнатися самостійно за допомогою банкомата, термінала самообслуговування, зателефонувавши за номером 0800500809 або в “Інтернет-банку”.

Тарифи на обслуговування

Тарифи, правила та умови

Картка «Універсальна»

1 Картки міжнародних платіжних систем img
2 Вартість оформлення

Безкоштовно

3 Валюта картрахунку

Гривня

4 Пільговий період (діє до 25-го числа місяця, наступного за датою виникнення заборгованості)

До 55 днів
* Для договорів, які оформлені до 10/06/2017, пеня за несвоєчасне погашення кредиту складає:
0,26% від суми загальної заборгованості
+ 50 грн щоразу, коли виникає прострочення на суму від 100 грн;
+ 100 грн щоразу, коли виникає прострочення на суму від 100 грн другий місяць поспіль і більше


** Для договорів, які оформлені до 10/06/2017, порядок погашення заборгованості: штрафи, пеня, прострочені комісії, прострочені проценти, прострочений кредит, нараховані комісії, нараховані проценти,заборгованість за кредитним лімітом.

*** Базова процентна ставка, пеня та ефективна процентна ставка можуть відрізнятися для клієнтів з індивідуальним тарифом. Розмір індивідуальної ставки зазначено в Тарифах, розміщених на сайті А-Банку.

Поширені запитання

Які операції враховуються в пільговому періоді?

У пільговому періоді враховуються всі витратні операції з картки – зняття готівки, оплата карткою в магазинах і безготівкові перекази.

Як погасити кредит через інший український банк?

  • Для поповнення картки в іншому українському банку, Вам потрібно буде надати такі реквізити:
  • Одержувач: ПАТ "А-БАНК"
  • Код одержувача (ЄДРПОУ): 14360080
  • Код банку одержувача (МФО): 307770
  • Рахунок одержувача: 29244825503000
  • Призначення платежу: для поповнення картки № (номер картки), Ваші П. І. Б. і ІПН.

Чи можуть мені переказати на картку «Универсальна» гроші з-за кордону?

Кредитні картки оформлюються тільки в гривнях, тому поповнити їх можна тільки через український банк. Для отримання переказу з інших країн рекомендуємо Вам оформити будь-яку особисту картку з рахунком у валюті переказу.

Чи можна платити Карткою «Універсальна» в інтернет-магазинах?

З будь-якою карткою А-Банку Ви можете зручно та без комісій розраховуватися в Інтернеті. Перед проведенням оплати в інтернет-магазині ми рекомендуємо перевірити, чи відкрито Вашу картку для розрахунків в Інтернеті (це можна зробити в Інтернет-банку в меню «Мої рахунки» > «Керування карткою/рахунком» > «Оплата в Інтернеті»). Ви також можете закрити або знову відкрити картку для проведення рискових операцій в Інтернеті через Інтернет-банк. Для безпеки встановіть інтернет-ліміт – суму, понад яку не можна буде витратити з картки протягом календарного місяця (ліміт діє тільки для рискових операцій в Інтернеті). Першого числа кожного місяця ліміт буде оновлюватися, і Вам знову буде доступна для оплати зазначена сума.

Чи можу я попросити банк зменшити кредитний ліміт на моїй картці?

Так, Ви можете звернутися до банку й подати заявку на зниження кредитного ліміту.

Чи повинен я повністю погасити борг за Карткою «Універсальна», якщо у картки закінчується термін дії?

У цьому немає необхідності. Після перевипуску картки, борг за кредитом і доступний залишок залишаться колишніми, і Ви зможете погашати кредит, як і раніше.

Що робити якщо я втратив картку?

У разі викрадення або втрати картки необхідно максимально оперативно заблокувати її рахунок. Звернутися до банку Ви можете цілодобово за номером 0800500809 . Нову картку Ви отримаєте у відділенні А-Банку.

Чи збережеться номер картки після перевипуску внаслідок втрати або закінчення терміну дії?

Номер картки не зберігається

Як сплатити в Iнтернетi кредитною картою? Відкриття картки для оплати в Інтернеті

На який максимальний строк можна відкрити картку для оплати в Інтернеті? Картка для оплати в Інтернеті (для рискових операцій) відкривається до закінчення строку дії картки.
Яку суму на картці можна використовувати для покупок в Інтернеті? Ви самі встановлюєте на картку ліміт місячних витрат для оплати в Інтернеті (ліміт діє тільки для рискових операцій). На початку кожного місяця лічильник оновлюється, і зазначена сума знову стає доступна, незалежно від того, чи використали Ви її минулого місяця.
Чи можна встановити ліміт для оплати в Інтернеті, що перевищує залишок коштів на картці? Так, Ви можете встановити ліміт витрат для оплати в Інтернеті, що перевищує залишок коштів на картці.
Як закрити картку для оплати в Інтернеті? У Інтернет-Банку виберіть пункт меню «Мої рахунки»/«Відключити можливість оплати в Інтернеті».
Навіщо потрібно відкривати картку для оплати в Інтернеті? Чому я відразу не можу оплатити покупку? Ця опція існує виключно для безпеки проведення рискових операцій в Інтернеті за Вашою карткою.
Що станеться із сумою, яку я відкрив для оплати в Інтернеті, але не використав протягом місяця? Нічого, гроші будуть доступні для оплати в Інтернеті до кінця строку дії картки або доти, поки Ви не закриєте картку для інтернет-платежі
Через який час після подання заявки я можу розрахуватися карткою в Інтернеті? 5–15 хвилин.
На яку максимальну суму можна відкрити картку для оплати в Інтернеті? Максимально доступна сума для оплати в Інтернеті – 99 999 (у валюті картки).
Чи можна в телефонному режимі відкрити картку для оплати в Інтернеті? З метою безпеки відкрити картку для оплати в Інтернеті можна тільки через Інтернет-банк.

Поширені запитання щодо штрафів

Що таке штраф?

Згідно з умовами договору, якщо клієнт допускає прострочення більш ніж на 30 днів за платежами за карткою «Універсальна», йому нараховується штраф у розмірі 500 грн + 5% від суми заборгованості. Механізм нарахування штрафу зазначено в Умовах і Правилах надання банківських послуг..

Як погасити штраф?

Штраф погашається в пріоритетному порядку. Необхідно внести повну суму штрафу + прострочений платіж за кредитом.

Коли надходить SMS про можливе нарахування штрафів? На який день прострочення?

Штрафи за карткою «Універсальна» нараховуються на 30 день прострочення. SMS-повідомлення із зазначенням розміру боргу та попередженням про можливе нарахування штрафу надсилається клієнтові на 20 день прострочення за карткою «Універсальна». Щоб уникнути нарахування штрафу, клієнтові потрібно протягом 10 днів після одержання SMS-повідомлення погасити заборгованість.

На який день прострочення надходить SMS про нарахування штрафів за карткою «Універсальна»?

Штрафи за карткою «Універсальна» нараховуються на 30 день прострочення. Того ж дня клієнтові надсилається SMS-повідомлення про те, що йому нараховано штраф. Також зазначається сума боргу та штрафу. Банк може прийняти рішення про примусове стягнення боргу з клієнта в судовому порядку. Щоб запобігти цій процедурі, клієнт має погасити борг і сплатити штраф протягом 7 днів після одержання SMS-повідомлення.

Як отримати миттєву картку?

Вам необхiдно звернутися до найближчого вiддiлення. Для отримання картки достатньо пред'явити паспорт. Процедура оформлення картки займе у Вас всього 15 хвилин.

З якого віку я можу отримати Картку «Універсальна»?

Із 16 років Ви можете оформити картку «Універсальна» без кредитного ліміту й користуватися нею як особистою карткою. Кредитний ліміт буде встановлено на картку після досягнення Вами 18 років.

За якою ставкою здійснюється нарахування процентів?

Ефективна процентна ставка становить 58,23%. Це повна вартість кредиту, у розрахунок якої, окрім номінальної процентної ставки, включено витрати на обслуговування та оформлення кредиту. Вона розподіляється на весь строк кредиту та виражається в процетному співвідношенні від суми виданого кредиту.

До якого числа я можу погасити заборгованість, щоб не платити проценти за кредит?

До 25 числа місяця, наступного за місяцем, коли Ви скористалися кредитними коштами.

Як я можу активувати депозитну функцію картки, щоб одержувати проценти від суми власних коштів?

Самостійно в Інтернет-банку виберіть меню «Керування карткою/рахунком - Нарахування % на залишок картки - Підключити» .

Чи справляється щомісячна плата за користування карткою, якщо у мене немає заборгованості по карті?

По карті «Універсальна» щомісячна плата за користування картою відсутня.

Що включає в себе щомісячний обов'язковий платіж?

Починаючи з місяця, наступного за здійсненням першої операції, Вам необхідно вносити на картку обов'язкові щомісячні платежі, які включають в себе як частину кредиту, так і нараховані відсотки. Погашення заборгованості при внесенні коштів на картковий рахунок проводиться в наступному порядку: штрафи, пені, прострочені комісії, прострочені відсотки, прострочений кредит, нараховані комісії, нараховані відсотки, заборгованість за кредитним лімітом.

У яких випадках проводиться моніторинг моєї неактивної картки?

Якщо у Вас на картці є до 100 грн (включно) власних коштів і протягом 12 місяців підряд операції за карткою не проводилися.

Якщо я розраховуюсь карткою за кордоном, то конвертацію валюти буде проведено за курсом якого дня?

Конвертація валюти буде проведено за курсом дня, коли Ви здійснили купівлю (курс вказується в SMS, яке Ви отримаєте при оплаті картою).

Як поповнити картку, щоб погасити борг за кредитним лімітом?

Ви можете поповнити картку в Інтернет-банку за допомогою грошового переказу з іншої Вашої картки чи здійснити переказ коштів з картки іншого банку. Поповнити картку готівкою Ви можете через термінали самообслуговування чи каси А-Банку.

Що робити, якщо мені було неправильно нараховано проценти?

Якщо Вам здається, що проценти за використання кредитного ліміту було нараховано в неправильному порядку, зв’яжіться з представниками банку звернувшись в онлайн чат.

Що таке CVV-код?

CVV-код – це трьохзначний код для перевірки справжності Вашої картки під час оплати через Інтернет та здійснення інших видів операцій. Код CVV можна знайти на зворотному боці картки – це останні 3 цифри із семизначного числа поряд із місцем для підпису, які, як правило, візуально відділено від усього числа.

Що таке депозитна властивість картки «Універсальна»?

Ви можете зберігати гроші та отримувати 10% річних щомісяця. Для цього Вам не потрібно відкривати депозит – достатньо активувати депозитну властивість своєї картки в Інтернет-банку.

Поширенi питання по пільговому періоду

Що таке пільговий період?

У картки «Універсальна» А-Банку є пільговий період користування, під час якого Ви можете користуватися кредитними коштами безкоштовно. Це значить, що, якщо Ви погасите кредит протягом пільгового періоду користування, Вам не доведеться платити за цим кредитом жодних процентів за користування!

Який пільговий період у карток «Універсальна»?

У карток «Універсальна» пільговий період користування кредитом – до 55 днів. Це значить, щоб не платити процентів, Вам потрібно погасити заборгованість до 25 числа місяця, наступного за тим, у якому Ви скористалися кредитом.

Як працює пільговий період «55 днів»?

Щоб скористатися пільговим періодом, Ви повинні внести суму заборгованості минулого місяця в будь-який день до 25 числа поточного місяця. Пільговий період не діє, якщо на Вашій картці є непогашена заборгованість минулих періодів. У цьому разі на нові витрати пільговий період поширюватися не буде! Приклад: Раніше Ви не користувалися карткою. 2 березня Ви здійснили купівлю в магазині за карткою «Універсальна» на 500 грн, а 28 березня – ще на 500 грн. До 25 квітня Ви повернули на свою картку 1 000 грн і не заплатили за використання кредитних коштів.

Як зекономити на купівлях за карткою «Універсальна»?

Оплата за карткою «Універсальна» в магазинах проводиться без комісії. У магазинах – партнерах програми «Бонус Плюс» – Ви здійснюєте купівлі без комісії та заробляєте приємні бонуси. За зняття готівки через банкомат Ви сплачуєте комісію, розмір якої залежить від суми зняття. Комісія включається у Вашу заборгованість. Приклад: У Вас по карті немає заборгованості. 5 березня Ви зробили покупку за рахунок кредитних коштів на суму 300 грн, а 28 березня зняли з картки ще 450 грн. Комісія за зняття кредитних коштів у банкоматах та в касах будь-якого українського або іноземного банку сум від 400.01 до 500 грн складає 30 грн. 5 квітня довелося зняти з картки ще 1 500 грн. Комісія за зняття кредитних коштів у банкоматах та в касах будь-якого українського або іноземного банку суми більше 1 000 грн – 4% від суми зняття, тобто 60 грн. Погасивши суму витрат березня (300 + 450 + 30 = 780 грн) до 25 квітня, Ви можете не турбуватися про ті 1 560 грн, які взяли на початку місяця, – відсотки на них не будуть нараховуватися, якщо Ви погасите 1 560 грн до 25 травня!

Поширенi питання щодо нарахування відсотків

У якому разі необхідно сплачувати проценти за використання кредитних коштів за карткою «Універсальна»?

У разі якщо Ви не погашаєте до 25 числа суму заборгованості минулого місяця повністю, пільговий період не діє, і на всю суму заборгованості нараховуються проценти від дати початку використання кредитних коштів. На нові витрати пільговий період поширюватися не буде до моменту повного погашення всієї заборгованості. Приклад: Ви здійснили купівлі в магазині за карткою «Універсальна» 3 січня на суму 1 000 грн та 5 лютого на суму 500 грн. 20 лютого Ви внесли на картку тільки 100 грн. Пільговий період не діє, і на всю суму Вашої заборгованості нараховуються проценти від дати початку використання кредитних коштів.

Які проценти нараховуються на заборгованість за карткою «Універсальна»?

Розрахунок процентів за карткою проводиться за кожний календарний день використання кредитних коштів за формулою:
сума заборгованості * кількість днів використання коштів * 3,9% * 12 / 365, де:
• 365 – постійна величина (кількість днів у році);
• 3,9% – постійна величина (щомісячна процентна ставка згідно з тарифами);
• 12 – постійна величина (кількість місяців у році).
Розрахунок проводиться окремо за кожною транзакцією клієнта, що призводить до змінення суми заборгованості. Нарахування процентів проводиться в останній день місяця після закінчення пільгового періоду. Під час розрахунку процентів цифри, починаючи з третього знака після коми, відкидаються.
Приклад: На 1 січня у Вас не було заборгованості за карткою «Універсальна». Ви здійснили купівлі в магазині за карткою «Універсальна» 3 січня на суму 1 000 грн і 5 лютого на суму 500 грн. 20 лютого Ви внесли на картку тільки 100 грн.

Сума заборгованості, грн Кількість днів Сума нарахованих процентів, грн
1 000 грн (купівля 3 січня) З 03.01 до 04.02 включно = 33 дні 1 000 * 33 * 3,9 * 12 / 365 / 100 = 39,06 грн
1 500 грн (сума купівель 3 січня та 5 лютого) З 05.02 до 19.02 включно = 15 днів 1 500 * 15 * 3,9 * 12 / 365 / 100 = 26,63 грн
1 400 грн (заборгованість після погашення 20 лютого) З 20.02 до 27.02 включно = 8 днів 1 400 * 8 * 3,9 * 12 / 365 / 100 = 13,26 грн

Загальна сума нарахованих процентів на 28.02: 78,95 грн = 39,06 + 26,63 + 13,26

За яким курсом буде списано покупку в рублях / ларі / доларах / євро з картки А-Банку в національній валюті за кордоном?

За курсом продажу рубля / ларі / долара / євро в А-Банку на день здійснення покупки.

За яким курсом буде списано покупку в екзотичній валюті (Не рубль / ларі / долар / євро) з картки А-Банку в національній валюті за кордоном?

За курсом платіжних систем "екзотична валюта - долар США". Долар спишеться за курсом продажу долара в а-Банку на день здійснення покупки.

За яким курсом буде списано покупку в екзотичній валюті (Не рубль / ларі / долар / євро) з доларовою картки А-Банку за кордоном?

За курсом платіжних систем "екзотична валюта - долар США". Долар спишеться з картки без конвертації.

Доп омог а о нла йн